Αναγνώστες

Από το Blogger.

Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2015

Θετικά ήταν τα πρώτα συμπεράσματα καθώς η ομάδα μας πραγματοποίησε ένα φιλικό παιχνίδι με ισάξιο αντίπαλο.
Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 20º λεπτό, πέντε

λεπτά αργότερα ο Μανώλης έφερε το ματς στα ίσα με ένα ψύχραιμο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 32º λεπτό η ομάδα του Ηρακλή κατάφερε να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ. Στο 35º λεπτό της συνάντησης ο Παππάς με μια κούρσα 50 μέτρων και με  ένα υποδειγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας το ματς στα ίσια για δεύτερη φορά. Στο 42º λεπτό της αναμέτρησης ο Γιαννάκος με μια υπέροχη σέντρα έστειλε συστημένη την μπάλα στο κεφάλι του Παππά για να κάνει το 3-2 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 53º λεπτό η ομάδα του Ενιπέα κέρδισε κόρνερ την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Ζώνας βρίσκοντας τον Νταντάλια στην μικρή περιοχή και με κεφαλιά έγραψε το 4-2. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ στο 70º λεπτό σε 4-3, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.
Χρόνο συμμετοχής είχαν όλοι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας ιδιαίτερα οι νεαρής ηλικίας αφήνοντας θετικά συμπεράσματα στο πρώτο ανεπίσημο ντεμπούτο τους.