Αναγνώστες

Από το Blogger.

Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη αγωνιστική σήμερα για την ομάδα του Eνιπέα που φιλοξενήθηκε τρόπον τινά στην έδρα του από την νεανική και υποσχόμενη ομάδα του Ηρακλή Παλαμά στο γήπεδο της Ιτέας. Όπως είναι γνωστό κάθε πρεμιέρα κρύβει εκπλήξεις έτσι και ο Ενιπέας βρέθηκε αντιμέτωπος με μια τέτοια καθώς στο 30 βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο καθώς από εκτέλεση κόρνερ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο τεχνικός ων κιτρινόμαυρων προχώρησε σε αλλαγές προσώπων ρίχνοντας στον αγώνα τον Κατράκη στην θέση του Αγγέλου και τον Κόρμα στην θέση του Αβραμόπουλου για να ασκήσει την απαιτούμενη πίεση στον χώρο του κέντρου.Η αλλαγές ολοκληρώθηκαν στο 60ο' όταν πέρασε ο Μπακάλης στην θέση του Τζιφούλη.Οι αλλαγές καρποφόρησαν και σε συνδυασμό με την τεράστια απόδοση όλων των παικτών αλλά ιδιαίτερα των Δουρου και Παππά ήρθαν στο 90ο' η απάντηση του Ενιπέα από την άσπρη βούλα. Ο Ζωνας ανέλαβε την έσχατη των ποινών και με ψύχραιμη όσο και όμορφη εκτέλεση έφερε το ματς στα ίσια. Έτσι με το ροζ φύλλο αγώνα να μοιράζεται στα 2, ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική στο γήπεδο της Ιτέας.